seniors at work Pracovni platforma pro důchodce ve Švýcarsku z Basileje

Pracovní platforma pouze pro důchodce, úspěšný Start-up z Basileje

Zaměstnej si svého důchodce vs. Já, důchodce, nechci jen krmit holuby v parku.

Pracovní platformu Seniorsatwork založil v roce 2018 Alexis Weil z Basileje.
Když jeho vlastní otec  Ralph dostál důchodového věku, Alexisovi došlo, že tatínek je ještě fit, ale možnosti, kde najít uplatnění, využít své celoživotní zkušenosti a svůj čas, nejsou prakticky žádné.
Myšlenka Start-Upu roku 2018 založit internetovou pracovní platformu pouze pro důchodce, spatřila světlo světa.

Seniorsatwork.ch

Seniorsatwork – pracovní platforma pro důchodce

Podmínkou registrace aktivních důchodců, tedy žadatelů o práci, je minimální věk 58 let.
Senioři si založí svůj profil, ve kterém vidíme jejich kompetence, v jakém městě a kantonu se nachází, vzdělání, praxi, hodinou sazbu, čas, volné termíny a hlavně, v jakých činnostech by byli rádi nápomocni.

Můžete si tak najít babičku nebo dědečka, co pomůže s dokumenty, pohlídá děti, opraví kolo, napíše úřední dopis, vyvenčí psa, spousta z nich si dost rozumí s počítačem. V řadách registrovaných seniorů je spousta ex-architektů, ex-účetních, ex-ošetřovatelek, ex-učitelů, ex-řemeslníků. A je jedno, zda je potřebujete jen na hodinu, na den, na rok, jestli jste jen privátní osoba nebo firma.

Všichni mají jedno společné, svůj důchod chtějí prožívat jinak, být aktivní, jsou flexibilní, zodpovědní, mají dobré manýry ze staré školy, ale hlavně, mají zkušenosti a čas.

K dnešnímu dni je na téhle pracovní platformě registrovaných více než 1500 seniorů z celého Švýcarska, z toho více jak 450 si jich vyplnilo úplný profil a díky platformě Seniorsatwork, bylo zprostředkováno přes 200 brigád a pomocných prací.

Senioři se zatím registrují zdarma, někdy v budoucnu bude registrace zpoplatněna 79 CHF/ročně. Tak se uvádí v momentálním ceníku, kde je tahle cena přeškrtnuta a uvedena jako AKCE ZDARMA.

O projektu pracovní platformy jako “ O TOM “ Start-Upu roku informoval i Forbes nebo Handelszeitung. Investory do projektu si Alexis našel v televizní investorské show Die Höhle der Löwen Schweiz. Partneři jsou Emil Frey nebo Pro Senectute Basel.

A víte, jak jsem se o tom dozvěděla já? Protože holky z Vybavíme ve Švýcarsku jste tak zaplavili prací, že si tam byly nuceny najít pána, bývalého administrativního pracovníka na pár hodin týdně, co dává přidanou hodnotu a wow efekt všem vašim poptávkám na profi životopisy, motivační dopisy a pomáhá s účetnictvím.
A já už vím, kde si najdu copywrittera, nebudu muset odmítat zakázky v němčině ani francouzštině.
Ve finále budeme všichni spokojeni a šťastni.

Zdroj: www.seniorsatwork.ch
Foto: Un-Perfekt

Mohlo by vás zajímat:

Za sdílení děkujeme

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *