Steuererklärung

Nevíte jak? Nevíte kde? Chcete jiného účetního? Máte povolení B a přece jej váš kanton vyžaduje? Chcete si jej nechat udělat dobrovolně jako plátce Quellensteuer ?

Daňová přiznání se podávají do konce března. Vždy lze požádat o odklad online pře stránky příslušného kantonálního úřadu.
Daňové přiznání odevzdávají všichni držitelé povolení C nebo švýcarského pasu.
Držitelé povolení B jsou povinni k daňovému přiznání, pokud vydělávají více jak 120 tis. franků ročně nebo pokud to jejich kanton vyžaduje bez ohledu na příjem.
Držitelé povolení B nebo L, tedy plátci Quelleunsteuer, si také mohou podat daňové přiznání dobrovolně a to v případě, že mají nárok na vrácení daní. 

Na jakékoli daňové přiznání ve Švýcarsku je dobré si najmout profesionála oprávněného k činnosti v konkrétním kantonu.  A to z toho důvodu, že každý kanton má jiné tarify, sazby, každý plátce Quellensteuer může mít jiný tarif a ne každý účetní vlastní licenci nebo povolení zasahovat do jiného kantonu. V žádném případě nedoporučujeme si nechat udělat daně od zahraničních poradců se sídlem firmy v Německu Rakousku, na Slovensku atd.

Přes níže uvedený formulář si můžete zažádat o nezávaznou nabídku zhotovení daňového přiznání od experta přímo z vašeho regionu. Cena za daňové přiznání se běžně pohybuje od 50 – 180 franků.
Pokud se vám nabídka nebude zamlouvat, můžete odmítnout. Vše je nezávazné a na základě svých zadaných údajů obdržíte  zdarma jednu nabídku. 
V praxi to vypadá tak, že další pracovní den vám zazvoní telefon a velmi příjemný hlas se představí a nabídne své účetní služby. Následně se dohodnete, jak vám má být zaslána Checkliste – seznam dokladů, které jsou k přiznání vyžadovány. V dalším kroce se domluvíte, jak a kdy tyto doklady dodáte. Pokud máte vše nachystané a víte přesně, co potřebujete, celý proces vyhotovení přiznání trvá zhruba 7 pracovních dní. Nebojte se jazykové bariéry, nejen že vás formulář automaticky přiřadí do vašeho kantonu, při telefonním pohovoru se lze dohodnout, v jakém jazyce byste nejraději komunikovali. Většina kantonů nabízí výběr až z 9 různých světových jazyků. 

Formulář byl zhotoven na základě naší vzájemné spolupráce se speciálizovanými servery a nemá nic společného s adresářem firem na tomhle webu.

Podle kantonu ANGLICKÁ verze TAX DECLARATION

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email