O nás Švýcarská Drbna Swiss Gossiper About us

O nás

Psal se únor 2018 a na Facebooku se stalo něco, co všechny dlouho žijící a podnikající Čechy a Slováky ve Švýcarsku hodně naštvalo.

Byl to impuls, který Šárku nakopnul k dlouho plánovanému kroku, a to, vytvořit web – blog, který bude platformou o životě ve Švýcarsku.

Z počátku nás bylo pět, nakonec jsme zůstaly dvě. Šárka a Bára.

Šárka má zkušenosti s online médii ještě z Česka. Bára žije ve Švýcarsku přes 30 let a pracuje ve školství. Kombinace vynikající.
Píšeme web, tvoříme obsah na sociální sítě. Když víme, rády poradíme.

sarka patermannova

Šárka Patermannová

Zakladatelka

Od roku 2010 ve Švýcarsku. Původní plán byl pouze na měsíc. V roce  2012 založila firmu Cindy Star GmbH, aby mohla provozovat hotel a nadále se věnovat digitálnímu marketingu. Cesty osudy ji přivedly do Červeného kříže a tak nějak to přišlo, že svůj digitální detox praktikuje v Altersheimu  v St.Gallenu.

bara friderich bally

Bara Friderich Bally

Dokumentaristka

Do Švýcarska přišla ještě v dobách, kdy se musel odevzdat cestovní pas a soudruhům předložit podrobný písemný seznam obsahu zavazadla. Z Mosera a Čedoku v Praze, přes obchody Swarovski a později do školní družiny a tělocvičny základní školy  v Bernu zakotvila ve Švýcarsku Barča. V létě ji potkáte na koupánu v Muri.

[instagram-feed]

klidně nám napište

a my se budeme snažit rychle odpovědět