zdravotní pojištění ve Švýcarsku podle swissgossiper

5 důvodů proč si vybrat CSS zdravotní pojišťovnu

Tohle je blog švýcarské drbny / swissgossiper, Šárka a Bára zde dávají tipy dle svých vlastních zkušeností. Sledujte nás na Instagramu a mějte informace přímo ze zákulisí.

Zdravotní pojištění ve Švýcarsku. Velmi častá otázka na sociálních sítích.

Pokud se mne někdo zeptá, jakou doporučuji zdravotní pojišťovnu ve Švýcarsku, první odpověď je, tu, která vyhovuje tobě. Uzavřít zdravotní pojištění je povinnost každého člověka žijícího a pracujícího ve Švýcarsku déle než 3 měsíce. Vše je velmi individuální.

U které zdravotní pojišťovny je #swissgossiper Šárka?

Když jsem přišla do Švýcarska žít v roce 2011, nevěděla jsem, netušila jsem a po nátlaku obecního úřadu v místě prvního bydliště jsem uzavřela pojistku s prvním Turkem, co zazvonil u dveří asi půl hodiny potom, co jsem na webu vyplnila dotazník v nějakém internetovém srovnávači.
Absolutně jsem nebyla připravena a neměla páru, že existují rozdíly, vychytávky, pasti .. podepsala jsem s pánem smlouvu, za kterou dostal zřejmě nejvyšší možné provize a po letech mi došlo, že zaplaťpánbůh mi celých 5 let nic nebylo.
Kdybych si něco o tématu nastudovala předem asi bych mohla pánovi oponovat a pokládat dotazy, které nechtěl slyšet a mít jasnou představu, co chci a co nechci.

Zdravotní pojištění – respektive pojišťovna lze změnit v období od září/septembra do konce listopadu/novembra každý kalendářní rok (pokud to tedy dovoluje smlouva, která lze nově uzavírat max. na 3 roky).

Šárka – swissgossiper je pojištěna u pojišťovny CSS modelem TELMED

Pojišťovna CSS je jedna z největších zdravotních pojišťoven ve Švýcarsku. Není to absolutní jednička a tím pádem není ani nejdražší. Ale je to jedna z těch s jejíž kartičkou by vám před ošetřením v Americe položili červený koberec.
Řekněme, že je to ta z TOP 5 ( celkem je jich asi 67 ).

5 důvodů proč CSS podle swissgossiper

  • účty za ošetření lékaři posílají rovnou pojišťovně a vám přijde faktura jen na zbytek, nemusíte tedy nejprve  hradit vše ze svého a pak čekat na vyúčtování s pojišťovnou a své peníze nazpět
  • všechna vyúčtování jsou přehledná v mobilní aplikaci
  • kdykoli mám problém, zavolám na linku 24/7 a velmi příjemný hlas mi poradí, který lékař by byl pro mě nejvýhodnější, otevře tkz. “ okno “ dobu, jak dlouho mohu s tímto problémem chodit po vyšetřeních a tím jsou oni informováni, že jim budou chodit faktury. Když se toto období blíží ke konci, ozvou se, jestli ještě potřebuji čas a kdykoli bez problémů prodlouží. Jsou velice velkorysí a milí.
  • mají kamenné pobočky v každém městě a osobní setkání s fyzickou osobou, kompetentním poradcem, dobrá rada, tip, lifehack je absolutní samozřejmostí v několika světových jazycích. Mně třeba jen tak u sklenice čerstvého smoothie pan poradil, že aby se mohly využívat všechny bonusy aplikace active365, je zapotřebí mít alespoň jedno připojištění – Zusatzversicherung a to může být převoz sanitkou, což je měsíčně o 8 franků navíc...
  • mají 2 mobilní aplikace. Aplikace myCSS řeší finance, položku zbývající roční spoluúčasti, vyúčtování, kontakty, je velmi userfriendly. Druhá jejich aplikace se jmenuje active365 a to je vychytávka. Aplikaci active365 mám v iphonu propojenou s aplikací ZDRAVÍ, sbírám body za ušlé kroky a když mám náladu, pustím si nějaké cvičební video nebo meditační program a za to všechno sbírám body a tyto body znamenají slevy. Slevy až 600 franků za rok na mých platbách nebo vouchery na nákupy v obchodech. Jelikož mám telefon nastavený v češtině, aplikace na mě mluví anglicky.

Důvod 6 můj osobní.
Žiji ve městě St.Gallen. Pobočka CSS je blízko hlavního nádraží v krásných prosklených prostorách na hlavní ulici.
Do těchto prostor můžete kdykoliv vejít a občerstvit se u Healhy Baru. Velice moderní foyer s infrastrukturou pro přednášky má možnost (po dohodě) ZDARMA využít každý CSS pojištěnec pro svoje vlastní účely.
Já zrovna přemýšlím nad jedním workshopem, pokud ho dělat budu, určitě se bude konat tam.

Prostory pro vlastní využití u CSS
Health Bar CSS St.Gallen

Asi bych vám měla ještě říci, že pokud se do Švýcarska teprve stěhujete, budete potřebovat i pojištění domácnosti. Pokud jej uzavřete i u této pojišťovny, vše bude samozřejmě levnější.

Důležité upozornění: Nejsem pojišťovací agent ani zaměstnanec pojišťovny. Tyto tipy jsou moje osobní poznatky a zkušenosti. Článek vznikl na základě spolupráce s pojišťovnou CSS v St.Gallen. Osobně nezodpovím dotazy vyžadující kompetence, ale ráda vás nasměruji a propojím. 
Pokud potřebujete uzavřít nové pojištění nebo stávající změnit, vyplňte tento formulář a určitě to dáme.

Napište místo bydliště ve Švýcarsku včetně kantonu a směrovacího čísla
Za sdílení děkujeme