autovlak autobus letadlo

Autovlak, autobus, letadlo – jak cestovat domů na svátky

Autovlak

Nevyjíždí ze Švýcarska, ale každý den z rakouského městečka Feldkirch, jede přes celé Rakousko a končí ve Vídni.
Rezervace jízdenek na NightJet.com
Ceny se odvíjejí od velikosti auta a jízdenky cestujících. Můžete sedět v kupé nebo si jít lehnout do několik druhů lůžkových vozů. Když zvolíte cestu přes noc, vyjedete z Feldkirch ve 22.27 hod. a ve Vídni budete ráno v 7.00 hod. Mějte na paměti, že pokud budete nakládat auto, je lepší být na nádraží aspoň o hodinu a půl dřív. Strach z toho nemějte, oni vás tam budou dobře navigovat a frontu aut uvidíte už z dálky.

Letenky

Nejlevnější letenky se nám daří hledat na Jetradaru. Do Prahy se Swiss Air, z Baslu s Easyjetem. Slováci létají do Vídně nebo do polského Krakova.

Autobus

Nejluxusnější autobus Noblessline jede pouze do Prahy.
Cestující do Brna volí raději autobusy Regiojetu nebo ČSAD Tišnov. Oboje jde srovnávat, rezervovat a hlavně rovnou koupit přes Infobus.
Třeba takový autobus z Curychu ( Zürich ) do Popradu vyjde na 90 euro autobusy Eurolines nebo ještě míň z Flixbusem. Hledejte na Omio.

Vlak

Vlakové jízdenky najdete jasně na webu švýcarských drah SBB, rakouských drah ÖBB, Českých drah ČD. Nicméně kombinaci všech zemí a společností vyhledávající nejlevnější vlaková spojení po celé Evropě jsou na Trailine.

EN - 300x250

Autodopravci a spolujízda

Nabídkami na privátní spolujízdu a autopřepravců se denně spamují snad všechny krajanské skupiny. Ono se rádo tvrdí, že “ k nám nic nejede “. Opravdu? Jsme v roce 2019 a jezdí se úplně všude. Ono je to spíš o lenosti, spoustě divných zavazadel na úkor rychlosti a pohodlí. O ceně to učitě není.
Autodopravce? Když to fakt chcete, tak za mě: Autodoprava Slavomír Čellár.

Chcete si přivydělat na náklady? Nezapomeňte, že tyhle lidi jsou schopni čekat na vás s několika igelitkami i ODPADKY ..

https://www.facebook.com/svycarskadrbna/photos/a.785458698310333/857207317802137/?type=3&theater

Tak šťastnou cestu !

Za sdílení děkujeme

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *