pracovni agentury ve Svycarsku

Švýcarské pracovní agentury, vše co byste měli vědět a udělat před hledáním práce

Se začátkem jara začíná i sezóna agenturám zprostředkovávající práci a brigády ve Švýcarsku.
Na práci přes agenturu není nic špatného, nebere si od vás žádné provize. Za svoji práci dostávají zaplaceno od firem, které nechtějí řešit nábory, administrativu, výplaty. Spousta firem funguje jen s agenturami, jiné hledají občasnou výpomoc.
Nejprve se ujistěte, že si pořádně nastudujete a proklepnete vybranou agenturu a sami se  – podle checkliste níže – připravíte k odesílání přihlášek.
Dobrou agenturu poznáte už podle vzhledu jejích webových stránek. Ty obsahují hlavně švýcarské kontakty, Impressum – velmi důležitý bod www, povinnost v CH, která říká, kdo je provozovatelem stránek, najdete většinou v patičce webu. Dále jejich web má: volné pozice, úřední hodiny, konkrétní jména popř. fotografie poradců, profily sociálních sítí, akceptují GDPR – zákon o ochraně osobních údajů. Logo Swissstaffing a certifikáty o povolení provozování činnosti SECO
Švýcarské firmy se prezentují hlavně na sitích: Xing, LinkedIn, Facebook, Youtube.
svycarske agentury prace

TOP Agentury

Jedna z top agentur ve Švýcarsku. Nabídky práce lze hledat podle oborů, kantonů i jazykových schopností. Po vytvoření svého účtu chodí nabídky na míru přímo na váš email. Zašlete jim spontánní Bewerbung, pokud není nic vhodného teď, určitě bude časem.

Stavba a řemeslo, zdravotnictví, kancelář a administrativa, transport a logistika, farmacie, uklízení ..
Na svém YouTube kanále mají mnoho vícejazyčných videí, jak hledat práci, jak se připravit na pohovor a také radí, ať si uklidíte na sociálních sítích, personalisté vás budou lustrovat na všech možných kanálech.

Agentura zaměřená převážně na stavební a řemeslné profese.
Stavebnictví ( střechy, sádrokarton, zedníctví, malíř natěrač ..) elektro montáže a elektroinstalace, průmysl, zemědělství a zahradnictví ..

Na svých webových stránkách mají i předlohy životopisů,motivačních dopisů, formuláře ke stažení pro vyřízení rodičovských příspěvků. Vítají kandidáty ze zemí EU, ubytování přímo neposkytují, ale pomohou s jeho získáním a také s pracovním povolením, zdravotní pojišťovnou.
Hovoří německy, anglicky, polsky, chorvatsky, maďarsky, italsky, španělsky.
Mají k dispozici nářadí, bezpečnostní oděv, proplácí svátky.
Výplaty denní, oznámení přes SMS.

Stavba a řemeslo, finance, IT, prodej a administrace, potravinářské továrny, elekrotechnika, gastronomie a hoteliérství, medicína a ošetřovatelství, marketing a promo, průmysl, farmacie.

Výplaty týdně nebo měsíčně. Přes 100 filiálek. Dlouhodobé a krátkodobé pracovní poměry. Zaregistrujte se, budou vám posílat automaticky nabídky, které se hodí vašemu profilu.

Stavební profese – převážně pokrývači, zedníci, fasádníci, továrny v potravinářském průmyslu.

agentura stavebnictví St.Gallen

Nechte se zařadit do databáze, obvolávají nejprve své lidi. Kanceláře ve městech: St.Gallen, Weinfelden, Kreuzlingen, Winterthur, Heerbrug SG

Automobilová branže, stavebnictví, dřevařský průmysl, farmacie, zdravotnictví, architektura, call centra.

agentury na hledani prace swiss

Elektrikáři, instalatéři, fasádníci, topenáři, sádrokartonisti, zahradníci…

tempox svycarsko

Kantony ZH, SG, TG

Průmysl, stavebnictví, logistika, zdravotnictví, gastronomie, továrny.

kmu personal ag

Působí v St. Gallenu, Curychu, Frauenfeldu, Kreuzlingenu, Aarau, Winterturu.
V krajanských skupinách na FB jsou často doporučování a chváleni.

další agentury

zdravotnické profese

mobilní aplikace pro nárazové brigády

řekli nebo napsali

Ten kluk žadonil o práci, mám teď stavebních prací moc,tak jsem mu řekl: jasně přijdi zítra ráno…. musel jsem ho poslat domů, měl tenký tepláky a žádný bezpečnostní boty, takový riziko si nemůžu dovolit…
Momentálně hledám 12 pokrývačů, ještě minulý týden byli všichni volní a teď je obvolávám a všichni už jsou zadaní, letos nám stavby začaly dřív...
Ten Pflegeplan musíme přepracovat, každý úkon musí být jasný, když přijde na výpomoc někdo z ADECCA, musí okamžitě začít fungovat a všemu rozumnět ..
Slavica S., březen 2019
Stationleiterin, Altersheim SG
Denně mi chodí emaily zahraničních agentur, že chtějí být naši subdodavatelé kandidátů. My ale nikoho nepotřebujeme, máme tady svých dost. Nejvíc se nabízejí ze Španělska a Řecka, tam je krize. My nabízíme jednoduché profese, lidi do fabrik, na stavbu i úklid jsou všude a umí i mluvit. My nehledáme ajťáky ani chirurgy. V potravinářských fabrikách s platy nic nenaděláme, tam se jede podle GAV.... Naši kluci dělají od března do listopadu, pak jedou domů a berou tam podporu, na jaře se zase vrátí..
Mně je jedno, kdo ty pokoje uklidí a sál nachystá, ale musí rozumnět, co jim říkám a dokázat pochopit, co jim píšu. S každým hostem přichází speciální přání a to musíme vykomunikovat...
Pokud jste na danou pozici kompetentní, je jedno, zda jste z Mongolska, Albánie, Česka nebo z Číny, prostě to musíte umět …
Zájemcům o zaměstnání poskytujeme veškeré služby bezplatně. Přesto jsou seznámeni s veškerými finančními náklady, které je čekají. Musí si být vědomi, že to je nový začátek a je to investice do sebe vlastní.
Na inzerát na brigádu se přihlásila mladá paní, napřed telefonovala, že se nemá jak dostat, pak že nemá ani na autobus. Když dorazila, první, co ji zajímalo, bylo heslo na WiFi, kde si může zapálit a jestli si může dát kafe. Pak potřebovala odejít o hodinu dřív a zeptala se na zálohu …. Adie Merci...
Valentina Vogel, 2017
provozovatelka baru

Máte dobrou zkušenost s nějakou agenturou, která není na seznamu? Napište, prosím do komentáře.

CHECKLISTE - ujistěte se, že máte tohle:

 • životopis – Lebenslauf – CV v němčině se švýcarskými specifickými výrazy ( spousta věcí se i v Německu řekne jinak )
 • přihláška – Bewerbung v němčině, měl by být napsán bezchybně, ovšem pokud se hlásíte na manuální profesi a němčina není vaše silná stránka, napište si vše sami, jak nejlépe umíte. Budoucí zaměstnavatel má alespoň představu, s jakou jazykovou vybaveností může počítat, obvzlášť u manuálních profesí a předejte trapasům. Není na škodu vše doplnit fotkami a vše hezky graficky, barevně upravit, udělějte soji kreativitou hned WOW efekt
 • reference od předchozích zaměstnavatelů v němčině /popř. jazyku konkrétního kantonu /
 • ukliďte si na sociálních sítích, být viděn na sociálních sítích je dnes samozřejmostí i pro firmy a tak, jak šmírujete na Facebooku vy, dělají to i personalisté a šéfové firem. Mít v profilovce selfíčko s fakáčem, být profesionálním flákačem a ještě se poslední 2 roky bavit sdílením rasistických projevů nebo přiblblých motivačních citátů opepřené fotkami z vašich alkoholových excesů, není moc dobrá vizitka
 • mějte připraven a v záloze oděv a pomůcky na konkrétní profesi, pro stavebnictví pracovní oděv, hlavně bezpečnostní boty, gastronomie vlastní kasírku pro případ potřeby, auto je vždy výhodou
 • ujistěte se, že máte kde bydlet nebo budete mít adresu, kde se můžete i oficiálně přihlásit, pokud se chystáte na ubytovnu nebo do sdíleného bydlení
 • funkční telefon fungující na roamingu

Pár rad na závěr:

Portály www.profesia.cz a www.profesia.sk mívají nabídky a spolupracují s CH agenturami. Spousta lidí už úspěšně začalo právě přes ně.

S jazykovou bariérou mohou ze začátku pomoci audioučebnice, které se po zaplacení stáhnou do telefonu a běží ve sluchátkách. Např: Audiokniha Němčina do práce.
Špatné nejsou ani kurzy švýcarské němčiny probíhající online. Online se učí i v Čechách.
Investujte do svých životopisů a bewerbungů. Nechte si jej napsat rodilým mluvčím, za životopis se účtuje cca 50 franků. Rádi poradíme, kde a jak.
Životopis a zároveň hotový profil lze poskládat i s nápovědou na XING Lebenslauf.

Mějte finanční rezervu. Budete si moci hned najít své vlastní bydlení popř. moci dýchat a rozkoukávat se dál.

Vyřídit pracovní povolení není problém.

Pořiďte si hned nebo dopředu švýcarskou sim kartu . Objednat jde online a nechat zaslat na budoucí bydliště nebo k někomu známému.

Dopravit se levně lze autobusy Regiojet, které jezdí ze všech koutů Česka a Slovenska do celé Evropy včetně Švýcarska. Luxusní autobusovou dopravu z Prahy zajišťuje Nobless Line a nejlevnější Flixbus. Letenky nejlépe vyhledávat přes srovnávač Jetradar. Kombinaci letenek, jízdenek na vlak nebo autobus v jenom na Omio.

Krátkodobé a prvotní ubytování v soukromí, ale ve většině případů bez možnosti přihlášení adresy, se dá dobře najít přes Booking Apartments nebo přes Airbnb. Využijte naši slevu 25 franků na první ubytování přes Airbnb.

Švýcarsko není jen o práci. Je tu nádherná příroda. Tipy na výlety a spoustu rad najdete na Blogu švýcarských zážitků v češtině, němčině i angličtině. 

Za sdílení děkujeme

8 názorů na “Švýcarské pracovní agentury, vše co byste měli vědět a udělat před hledáním práce”

 1. Vítězslav Nováček

  Ovládám stavební práce a práci s dřevem s vlastním vybavením nářadí / s vymezením pouze rekonstrukce ,nikoliv nové stavby RD , rád bych našel brigádu v oblasti Kreuzlinger , jelikož tam tam 2 roky bydlí moje dcera. neumím Německy ,ale snahu bych měl. Myslím , že věk 57 let nemusí být velká překážka, je to možné ?

  1. Dobry den, myslim, ze vas nepotesim, ale řeknu vam to na rovinu … Vek muže byt problem, jelikož podle tabulek a systému jste pro potencionálního zaměstnavatele drahy .. neznalost jazyka je velká prekazka. předminulý týden jsem doprovázela 2 pany a jednu dívku do předem vytypovaných a dohodnutých pracovních agentur v kantonu SG. Jeden z panu 37 let mel v životopise, ze je stolař, pánovi z agentury uplne zarazily oči a hned mu nabídnul pozici v továrně, kde hledají stolaře truhláře na doplňkové práce, potřeba umet cest v plánech… Plat krasny, ten pan se řekl, ze t bere, a Ted uz 2. týden ceka, zda ho tedy přijmou nebo ne .. podotýkám, ze ti 3, které jsem doprovázela mluví ok německy na komunikativní a srozumitelné úrovni. Další z těch panu vek 43 se ptal, zda by se něco nenašlo pro jeho dceru 22 let,ktera ale neumí zadnou řec .. dostal odpoved, ze bohužel ne, ze momentalene je spousta místních bez práce kvůli covid, takže bez komunikativního jazyka na těchto pozicích bez šance ..
   Vy ale neházejte flintu do žita a nikdy neříkejte nikdy .. Reknete dceri, at vám najde nějaké inzeráty a napište, zda mužete přijít schnuppern – vyzkoušet si to – ukázat se .. posíláni životopisu ve Vasem připade, dle mého názoru, nemá smysl, jelikož kdyz byste se někomu zamlouval, oni okamžitě zvednou telefon a volají … doporučuje osobni navstevy agentur nebo firem, tohle řemeslo je velmi žádane, ovšem konkurence je veliká, obvzlast v Kreuzlingenu, který je na hranici s Německém, a němců tu pracuje hodne a i mluví … bohužel nemam lepší zpravy ani zkušenosti .. krasny den a díky za dotaz. Sarka

  1. My osobně ne, jelikož jsme tu 2 ženy se stálým zaměstnáním v jiných oborech, ale je to agentura s licencí a dobrými referencemi našich sledujících na sociálních sítích.

  1. Dobry den, bohuzel nemame. Jedinou zkusenost mame s agenturou Adecco Medical. Agentury musí mit licenci SECO, ta jde ověřit na strankach SECO anebo sve certifikaty maji uvedeny na svych webovych stranakch – SECO, Swiss Staffing a podobne. Pokud tyhle veci u nich na webu najdete, nemusite mit obavy. Hezky den. Sarka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *