zermatt bitcoin

Tři města a dva hotely. V Zermattu se platí daně i Bitcoinem

Na začátku února 2020 ohlásil Zermatt možnost placení daní v Bitcoinech. Po Zugu a Ciassu je tak třetím místem ve Švýcarsku umožňující platby kryptoměnou. V Zermattu, jako jediném, najdete i Bitcoinový “ bankomat “ nebo hotel přijímající tyto platby.

https://www.facebook.com/CNNMoneySwitzerland/videos/2728645460505397/

Zug, Ciassio a Zermatt

Průkopníkem plateb Bitcoinem byla v roce 2016 Mekka start-upů ve Švýcarsku Zug ve stejnojmenném kantonu.
Od té doby proběhlo na místním úřadě 38 plateb v hodnotě 18 tisíc franků.

Druhým místem akceptující kryptoměnu na úřadě je od roku 2018 vesnice Ciassio v kantonu Ticino. Městečko s 8 tisíci obyvatel přijímá platby od 250 franků. Za celou dobu proběhla zatím jen jedna platba. Obecnímu úřadu to vrásky nedělá, chtějí tuhle možnost prostě mít.

Platby Bitcoinem v Zermattu si vydobyla starostka

Na začátku února 2020 oznámila starostka Zermattu Romy Biner Hauser, že i Zermatt bude moderní a inovativní. Obyvatelé Zermattu mohou od ledna 2020 platit Bitcoinem daně, využívat bitconový bankomat ve městě nebo zaplatit za ubytovaní a služby v nejstarším hotelu tohoto světoznámého lyžařského střediska Parkhotel Beau Site.
Obyvatelé a podnikatelé v Zermattu tak mohou Bitcoinem daně zaplatit přímo v budově obecního úřadu přes zabudovaný tablet od společnosti Bitcoin Suisse AG – Bitcoin Point of sell.

https://www.instagram.com/p/B76ZuW_hqky/

Jde hlavně o prestiž

Ani jeden obecní úřad neočekává přetlak a přehnaný zájem o možnost plateb daní populární kryptoměnou. Všechny mají ale společný cíl:

  • jít s dobou
  • akceptovat moderní technologie a finanční životní styl turistů i obyvatelstva
  • být inovativní a atraktivní

Všechny platby provedené Bitcoinem jsou společností Bitcoin Suisse úřadům směněny na švýcarské franky a převedeny na jejich bankovní účty. Úřady své vlastní  Bitcoinové účty nemají.

Společnost Bitcoin Suisse momentálně jedná o společné spolupráci ještě s dalšími dvěma kantony, které to jsou, zatím neoznámila.

https://www.instagram.com/p/B8qOAuYHHnB/

Zaplaťe Bitcoinem za hotel v Zermattu i Curychu

V Zermattu přijímá platby Parkhotel Beau Site. Byl společností Bitcoin Suisse vybrán jako pilotní testovací model pro turisty. V Curychu zavedl bitcoinové platby luxusní hotel s michelinskou restaurací The Dolder Grand.

Máte už Bitcoin nebo chcete začít investovat?

Zdroj: CNN MoneyCH, Bitcoin Suisse AG

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *