Jak český Jarda k baru přišel

Aktualizace 9.2.2019: Jarda bar na konci ledna 2019 uzavřel

Začalo to roku 2017, kdy jsem rekonstruoval bývalou pizérii v Lyss na bar. Vše, co jste  mohli v mém bývalém působišti vidět, jsem dělal vlastníma rukama. Bývalý šéf, po ukončení prací, místo dohody ústní, že bar pronajme mně, bar pronajal italovi, který dal do baru 2 holčiny, které neuměly ani ň německy, jen španělsky a italsky a trochu francouzky. Po 3 měsících byl bar uzavřen. Zavřený byl do letošního února. Potom mě opět vyšplouchli a bar si na 1 měsíc vyzkoušel někdo jiný. Opět neúspěšně. A zde konečně přicházím na řadu Já.

Bar jsem otevřel od května tohoto roku, první týden, jsem nevěděl co a jak, ale pomohla mi Lenka, všichni jste ji poznali. Super holčina, jen potřebuje toho pravého chlapa.  Ale zpět k baru. Přišlo na řadu MS v hokeji a derby se Slovenskem (opět jste bratia prohráli:)). Bar byl narvaný a táhlo se to až do půl šesté rána. Super akce, pilo se, tančilo, prostě  super, hlavně pro čechy. A pak bar zase pomalu usínal. Tak mě napadlo změnit koncept z baru na Českou pivnici, pravda je, že to mi k místu, kde se bar nacházel, připadalo vhodnější. 

Idea byla taková, mít 4 čepované české piva, několik druhů v lahvi a čepované 1 švýcarské. Ale co čert nechtěl. Slováka a srba v baru. 
Teď už se směji, ale tenkrát mi moc do smíchu nebylo. Slovák slíbil srbovi, že spolu večer zajedou do srbského baru, ale na naší zahrádce se dobře sedělo a my se dobře bavili a slovákovi se nikam nechtělo a chtěl zůstat posedět u nás. A prudká srbova hlava to nepobrala a začalo divadlo. Naštvaný srb začal vyhrožovat slovákovi a všem okolo, že to není korektní vůči němu atd. Po asi 10 minutách to vygradovalo a začal vyhrožovat, že ho zastřelí a že mu je to jedno. Vedle sedící šéf pizzérie říkal srbovi, ať se utiší a nedělá takový kravál a divadlo, nato srb vyhrožoval i mu, že ho zastřelí i s rodinou ( turkovi ). Nakonec se mi srba podařilo uklidnit a rychle sem zavřel a šel domů.

Druhý den dopoledne jdu do baru, protože přijela holčina na výpomoc a přijela brzo, tak jsem si řekl, že otevřeme dřív. Venku před Pizzerii sedí její šéf a říká mi, co to mělo včera být? Já na to, že nevím, že to taky nechápu. Vysvětlil jsem mu, co bylo a on mě uvedl v šok. Ten slovák  nakonec jel s tím srbem do toho Srbského Klubu nebo baru. Ani nevím přesně. Takže obrovské divadlo pro nic za nic. To dopoledne došel ten slovák za mnou do baru  a za 5 min i ten srb jako nej. kamarádi. Jenže vyšel šéf Pizzerie a hned na toho srba, co to mělo znamenat ?? Po asi 5 minutách přetahování se šéf otočil na mě a říká, okamžitě zavři a končíme, že to nemá zapotřebí.
Takže co vy na to, lidi? Tak takhle jsem přišel o bar – českou pivnici v Lyss. To byla neděle dopoledne. V pátek mi dovezli piva jak pro armádu a co teď ?

Gerlafingen

Tak jsem přemýšlel, co teď. Plno piva a navíc mě práce v baru hodně baví. Nejsem profík, jen jsem cca 2 roky v Česku měl s jednou holčinou bufet na nádraží a podařilo se mi ho vyzvednout a ten bufet funguje velmi dobře dodnes. A to už je 20 let. Koukal jsem po netu, několik restaurací, barů jsem objel a rozhodoval jsem se mezi dvěma. Tímto a jedním typickým tanečním klubem v Ipsach. Rozhodla cena interiéru a zařízení.

Doteď nevím, jak to bude tady fungovat a opravdu 55 tis CHF jsem neměl, nemám a asi dlouho mít nebudu. Náznaky, že tady to bude šlapat, jsou po 50 dnech otevření, dobré. Uvidíme.

Ooouha průser

Ale to by nebyl Český Jarda, aby zase někomu nenalít. Říkal jsem si, že člověk od koho bar přebírám, je fér, protože je to Švýcar. Opět mě přesvědčilo, že ať jsi v Česku nebo na Slovensku nebo tady, je to úplně stejné. Bar zůstal s dluhem 10,5 tis CHF na nájemném. Dluh za internet, a sortiment, který jsem odkoupil, a nebylo mi nic řečeno, dopadne v koši. Všechno pivo a nealko s prošlým datumem spotřeby a u některých už v roce 2017. Takže kdyby jste věděli někdo, co s tím, dejte mi vědět. Zatím nemám srdce to vyhodit.

Takže vše nakoupit znovu a modlit se, aby vy, zákazníci, jste nás navštívili. Po dlouhé dřině bar a zahrádka vypadá takto.

Zatím děkujeme všem, co nás navštívili a byli spokojeni. Dobrá nálada zaručena a věřte, že mě jen tak nějáký Švýcar nezastaví. Já tady budu pro vás pořád a pořád budu vymýšlet něco nového, aby jsme nebyli ve stereotypu a nezapadli do šedi.

Pro vás je tady pořád nachystané karaoke, počítač, přes který si pouštíte hudbu dle vašeho přání. Stálý výběr ze 6 značek českého piva, točená Kofola, české víno Pálava a nově i míchané drinky. Piňa Coláda, Mojito a jiné.

gruenau cesky bar

Můj bar naleznete zde. Těším se na vaši návštěvu.

Adresa

Mühlgasse 23
4563 Gerlafingen 

Kontakt

Telefon: 076 723 47 78

cesky.bar.gerlafingen@gmail.com

Otevírací doba

Stř, Čtv, Ne 19:00 – 23:45

So, Pá  19:00 – 01:30

Staňte se Fanoušky na FB

Autor příspěvku:

Za sdílení děkujeme

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *