Co je Tageskarte aneb jak cestovat levně ve Švýcarsku

Tageskarte je denní jízdenka

Umožňuje po dobu jednoho dne / 24 hodin / od 0.00 – 24.00 cestovat po celém Švýcarsku všemi vlaky 2.třídy, autobusy, místní dopravou a loděmi za zvýhodněnou jednotnou cenu.
Její cena je zhruba 43 – 49 franků.

Je upřednostěna pro obyvatele Švýcarska, ale opatřit si ji mohou i turisté.

K dostání jsou na každé Gemeinde – Obecním úřadě. Jsou určeny pro obyvatele dané obce.
Na svých webových stránkách je má opravdu každá Gemeinde, jen někdy je zapotřebí trošku hledat. Tyhle karty přiděluje obcím a městům SBB – švýcarské dráhy. Jejich množství pro se odvíjí od počtu obyvatel obce / města.
Vesnice o 800 obyvatelích mívá tak 3, město St.Gallen jich má 27 a Zurich 70 na den.
Obstarat si je, je snadné. Stačí se podívat online, vybrat si podle data, objednat, zaplatit a nechat si poslat, někde se musí osobně vyzvednout anebo zaplatit na místě.
Jizdenky – Tageskarty z Gemeinde mají určené datum, kdy se mohou využít. Nemusí se na nádraží označovat. Datum už tam je. Není na nich uvedeno jméno, tudíž ji může použít i někdo jiný. Nikdo nekontroluje, zda ji vlastní ta osoba, která ji koupila.

Druhá možnost k získání je, hlídat si akce určitých obchodních řetězců nebo švýcarské pošty.
Tyhle subjekty je mají tak 1 – 2 do roka v nabídce za cenu 49 franků. Nejsou omezeny dnem použití, pouze dnem, kdy končí jejich platnost. Tenhle typ se musí na nádraží označit. Nemusí se prokazovat, že máte v CH adresu. Koupí si ji, kdo chce.
Pokud zadáte do Googlu “ Tageskarte “ a někdo ji má zrovna v akci, vyjede jako první.

Teď zrovna jsou v nabídce Interdiscountu. K použití do 20. října 2018.

interdiscount

Pokud jste ve Švýcarsku pouze turisti a nemůžete si ji koupit na obci, jako její obyvatelé, využijte nabídek v obchodech anebo požádejte na FB krajanských skupinách, zda by vám ji někdo nekoupil, nepředal, popřípadě nezaslal.
Všechno je jen o lidech a domluvě.
Doporučené FB Skupiny : Češi ve Švýcarsku – Krajané  anebo Žijeme ve Švýcarsku

Takže pokud jste doposud všude jezdili autem jako já a nikdy nevyjeli na vytoužený jednodenní výlet vlakem, protože na vás šly mdloby při pohledu na displej telefonu a cenu jízdného, tak teď už to nehrozí. Já se o téhle možnosti dozvěděla až po čtyřech letech žití v CH a to od jednoho důchodce. Ano důchodci mají tyhle akcičky pro své výlety dost v merku.

Sledujte na nás

Za sdílení děkujeme

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *