švýcarsko ruší bankovní poplatky

Tyto švýcarské banky ruší poplatky za vedení účtu

Švýcarské banky ruší poplatky za vedení účtu. Titulky švýcarských novin hlásají tuhle zprávu, jako by se stalo něco přelomového, ale moment moment, my už tu nějakou dobu jsme, máme zkušenosti i z jíných bank i z jiných zemí, tak se na tom mrkneme. Není to jen náhodu zlato, co se třpytí?

Jsme Šárka a Bára a na tomto blogu vás provádíme životem ve Švýcarsku. Sledujte nás i na sociálních sítích a budete vždy vědět o něco víc – edukativně na Facebooku, inspirativně na Instagramu dynamicky na TikToku a nově na Threads.

Zrušení poplatků za vedení soukromého bankovního účtu ohlásila v prosinci 2023 Kantonalbank Curych, následovala ji její sestra v kantonu Thurgau, Thurgauer Kantonalbank a od 1.4.2024 se připojuje St.Galler Kantonalbank.

Vedení účtu zdarma pro soukromé osoby a spolky

Jelikož jsem klientkou St.Galler Kantonalbank, dovoluji si říci, že mám tohle v merku a utírám slzičku, že mě se “ mega” novinky netýkají. Sumu v hodnotě jednoho meníčka – 30 CHF/ročně – neušetřím.

Já ani doposud  totiž žádné poplatky neplatila. Já totiž splňuji podmínky pro vedení zdarma už teď, stačí provést: 2 platby měsíčně přes ebanking + 1 x měsíčně zaplatit kartou.
Upřímně, ta karta se kromě nelegální činnosti někde na party, ani na nic jiného než s ní zaplatit v Migru, použít nedá. Zvládnout ji použít na platby na internetu, musela bych nejdřív vystudovat jadernou fyziku.

Ale berme to pozitivně, přicházejí změny a titulek je dobrý clickbait.

Jen přemýšlím, co je k tomu vedlo? Horentní nárůst virtuálních bank, které mají fantastický user friendly appky a karty fungující úplně všude? 

Nicméně je to dobrý tip ty, co do Švýcarska právě přicházejí a svoji banku teprve hledají. Mít v účet v kamenné bance je nutnost integrovaného jedince, taky potřeba k založení banky virtuální, kde mi michodem 4,90 za vedení účtu nevadí, a hlavně umí TWINT.
A TWINT je nejvyužívanější švýcarská platební metoda.

Pokud to zde teď čte nějaký bankéř a dokáže nám dát více pozitivních informací, budu se těšit do komentáře nebo na našich sociálních sítích.

Švýcarskému bankovnictví zdar, i nadále zůstávám jejich velkým kritikem.

Mějte príma den a nebojte se článek sdílet.

Šárka 

Za sdílení děkujeme