TWINT nejoblibenejsi platebni metoda ve Švýcarsku

TWINT – co je a jak funguje nejoblíbenější platební metoda ve Švýcarsku

TWINT je švýcarská platební aplikace. TWINT je nejoblíbenější platební metoda ve Švýcarsku.
TWINT je mobilní platební aplikace, která uživatelům umožňuje provádět platby, převádět peníze a spravovat své finance pomocí chytrého telefonu.
Ať už nakupujete, tankujete, jste v restauraci, na trhu, na parkovišti nebo v internetovém obchodě – s TWINTem můžete platit pohodlně a bezpečně. Transakce jsou z vaší strany bezplatné. 

Jsme Šárka a Bára a na tomto blogu vás provádíme životem ve Švýcarsku. Sledujte nás i na sociálních sítích a budete vždy vědět o něco víc – edukativně na Facebooku, inspirativně na Instagramu a dynamicky na TikToku.

S TWINTem můžete posílat peníze komukoli díky telefonnímu číslu.

Převod je okamžitý, bezplatný, peníze můžete pomocí aplikace i žádat.
Ke všem transakcím lze přidat i fotografii nebo vzkaz. Aplikace Twint nabízí i možnost platbu rozdělit nebo další benefity pro nakupování.

Chci TWINT

  • využívání aplikace TWINT vyžaduje vlastnit švýcarský bankovní účet. 
  • používání aplikace TWINT je snadné: stáhněte si aplikaci TWINT od své banky v App nebo Google store. 
  • zaregistrujte se krok za krokem podle pokynů a propojte svůj bankovní účet s aplikací TWINT. 
  • pokud vaše banka nemá vlastní aplikaci Twint, můžete používat Twint prepaid.

Twint je bezpečný. Před každým použitím musíte zadat svůj PIN nebo Face ID.

Platby přes telefonní číslo nebo QR kód

U obchodníků naleznete QR kód, ten je buď samostatně vystavený nebo vygenerovaný na platebním terminálu.
Soukromé transakce probíhají přes telefonní číslo. Měsíční limit je 5 tisíc franků.

TWINT prepaid

Nainstalujte si aplikaci TWINT PREPAID.
Nejprve budete dotázáni na telefonní číslo. Pokud je váš telefon registrován v některých z těchto zemí, můžete se registrovat dál. Poté vám bude zaslán SMS obsahující přímo ověřovací kód, abychom se ujistili, že jste své telefonní číslo nezadali nesprávně.

  • Švýcarsko (+41)
  • Německo  (+49)
  • Francie (+33)
  • Lichtenštejnsko (+423)
  • Itálie  (+39)

K úspěšné registraci je nutné ověřit vaši totožnost. Mějte připravený doklad totožnosti a počítejte s tím, že budete dělat selfie. Vše se dá zvládnout během několika minut.

TWINT hotovostní výběry

Potřebujete hotovost? Nemáte kartu do bankomatu? S Twintem můžete dělat hotovostní výběry na pokladnách několika prodejen. Poslouží vám k tomu aplikace Sonnect. Cestu k nejbližším pobočkám a k aplikaci najdete i v samostatném Twintu.

Parkování s Twintem

Já osobně TWINT miluju úplně nejvíc díky možnosti platby za parkování. Ve Švýcarsku je téměř každý parkovací automat vybaven Twint QR kódem. Naskenujete kód nebo v aplikaci pomocí GPS určíte voji polohu a na otočném displeji nastavíte dobu parkování. 

Pozor, ověřte, že máte v aplikaci správně zadanou svoji poznávací značku.
Pokud se k autu vrátíte dřív, budou vám peníze převedeny zpět, jen musíte aplikaci říct, že už odjíždíte. Konec házení zbytečně velkých mincí do parkovacích automatů. 

@swissgossiper

Twint nejoblíbenějši a nejpraktičtější platební metoda ve Švýcarsku #twint #svycarsko #zivotvesvycarsku #svycarskadrbna #swissgossiper #payingforparking #livinginswitzerland

♬ původní zvuk – Swiss Gossiper

Drb na závěr – ze života s Twintem

Stalo se vám, že vám restaurace nebo obchodník místo QR kódu dal telefonní číslo?
I to se stává a vysvětlení je jednoduché. 

Aby měl obchodník k dispozici QR kódy, které předkládá zákazníkovi k placení, musí být u TWINT registrovaný jako podnikatel – mít firemní účet. Ten spáruje s pouze s firemním účtem v kamenné bance. Platforma si samozřejmě v tomto případě účtuje transakční poplatky, transakční poplatky pouze ze strany obchodníka.
To je důvod, proč spousta malých podnikatelů dá raději do světa své telefonní číslo, hlídá si měsíční transakce do 5k franků a modlí se, že na něj nepřijdou a účet nezablokují.

Ze života ve Švýcarsku Šárka

Za sdílení děkujeme