ples v gossau klasika s modernim twistem

Klasika s moderním twistem. Večer, na který bych sama chtěla jít

Bylo nebylo, dne 23.02.2023 jsme pořádali náš první krajanský ples ve Švýcarsku. Ples, na který bychom sami chtěli jít.
Byl to první pilotní ročník, zkouška, zda to zvládneme a také, jestli nový koncept najde svého fanouška.
Byla to cesta do neznáma. Byla to jízda. Byl to rok usilovné práce.
A jelikož jsme dnes několik dní před 2. ročníkem, poohlédněme se o rok zpátky.
Celý rok jsme usilovně pracovali, sbírali feedbacky a tvořili.
Ples v Gossau se neúprosně blíží, spousta věcí se změní, koncept: ” klasika s moderním twistem” zůstává.
Připomeňme si, co jsme psali v první oficiální tiskové zprávě před prvním ročníkem.
TZ: Kateřina Máčel, co CEO, produkce ETARDS, dne 3.1.2023


Gossau SG 25.2.2023 15:00 – 2:00 26.2.2023

Hlavní plesová událost sezóny pro ty, kteří chtějí zažít netradičně tradiční večer, plný skvostného jídla, pití, prvotřídní klasické i moderní hudby, českých a slovenských folklórních tradic, ale i toho nejlepšího ze současné švýcarské produkce a moderních technologií. To vše korunované brilantním humorem českého herce Petra Čtvrtníčka.

“Klasika s moderním twistem. Večer, na který bych se sama mohla bez podmínek těšit”, odpovídá bez přemýšlení eventová ředitelka Šárka Patermannová na otázku, co nás v Gossau čeká. Pod její taktovkou tak již několik měsíců vzniká koncept, který bude mít ve Švýcarsku v takovém měřítku premiéru. “Snažíme se spojit to nejlepší z Česka, Slovenska a Švýcarska. Ať se to týká jídla, pití a nebo lidí, kteří stojí za organizací, ale i samotnou produkcí”, dodává Patermannová. 

A na co konkrétně se tedy můžeme těšit?

“Na prvním místě je návštěvník. Chceme všem příchozím nabídnout možnost hodit všechny starosti všedního dne za hlavu, nechat večer plynout a cítit se jako ta největší světová hvězda. Proto červený koberec, tým profi fotografů, špičkový video producent atd.”, upřesňuje svůj záměr Patermannová. “Když jsme přemýšleli o hudbě, kromě plesové klasiky, kterou nám obstará zpěvačka Šárka Dumišincová, chtěli jsme interpreta, který by potěšil i naše švýcarské přátele. Karel Gott Revival band Morava byla absolutně jasná volba. Jejich profesionální přístup a kvalita uměleckého výstupu, společně s oblibou těchto písní tady ve Švýcarsku, nás přesvědčil”

Ale nebude to jen skvělý večer, ale i zajímavé odpoledne. 

Nejste plesový typ, ale přesto byste rádi alespoň nakoukli? Vyřešeno! Samotný program totiž otvírá již v 15.00 Networking market českých firem a spolků ve foyer plesového sálu. Vstup sem je zdarma a můžete tu potkat mnoho zajímavých lidí, živou muziku, ochutnat dobré víno, dát si kávu nebo svařák a poslechnout si třeba příběh o tom, jak se stane, že mladý český podnikatel vyrábí v kantonu Jura prvotřídní gin.

Večerní program začíná přesně ve 20:00 a v prodeji je několik druhů vstupenek – Standart, Bohém a VIP – každý si vybere podle svého. Z prodeje vstupenek putuje část peněz charitativnímu partnerovi plesu, kterým je pro tento rok Walter ZOO. “Hledali jsme charitativního partnera v místě konání plesu. Podporou tohoto lokálního subjektu se hlásíme nejen k jejich myšlence ochrany přírody, ale vnímáme ji i jako poděkování za vstřícné přijetí a možnost pořádat náš ples právě tady,” říká Šárka a dodává, že ze stejného důvodu je zde také snaha minimalizovat množství odpadu z celého večera na minimum. 

O občerstvení se postará Migros catering, protože když někdo něco dělá na špičkové úrovni dlouhé roky, nemá smysl vymýšlet kolo, souhlasíte? “Švýcarské kuchaře ale doplní ti čeští, abychom se mohli i my pochlubit tím, jak skvěle chutná česká kuchyně. Čepovat se bude pivo Appenzeller a velikou radost máme z partnerství s tradičním švýcarským výrobcem nealko nápojů Goba”, doplňuje paní ředitelka Patermannová. 

Samozřejmostí je také luxusní tombola, půlnoční DJ a chybět nebude ani překvapení nakonec. 


Tohle bylo vloni. A co nás čeká letos? Nejzásadnější je zřejmě fakt, že vloni toho bylo málo a to krásné brzy skončilo.
Dne 24.02.2024 začneme tančit již v 19.00 a odpolední networking market přivítá první návštěvníky už v poledne ve 12.00.
A zbytek?
Vyslechli jsme nejen vás, ale i cenné rady našeho hlavního partnera a kamaráda na telefonu – organizátory nejprestižnějšího plesu v Česku – Ples jako Brno. Nechte se překvapit.

Uvidíme se na červeném koberci?

Nejaktuálnější novinky najdete vždy na oficálních sociálních sítích eventu Facebook a Instagram.
Oficiální web: www.etards.ch / ETARDS zkratka pro Ein Tanzball am Rande der Stadt /

Oficiální tisková zpráva pro média 
TZ & akreditace kontaktujte Kateřina Máčel katerina ( @ ) etards.ch

Za sdílení děkujeme