Rohlíky jsou ve Švýcarsku. Realizace bláznivého nápadu trvala rok

Aktualizace 9.2.2019: Rohlíky už k dostání nikde nejsou. Velký bum byl i velký krach. Dnes nefunguje ani jeden z uvedených obchodů nebo změnil svůj koncept.

Stalo se před rokem

Trvalo to bez pár dnů přesně rok, když se ztrhlo virtuální davové šílenství jménem Rohlík.
Bylo krásné vidět, že nápad, mít ve Švýcarsku typické české rohlíky nebo když chcete slovenské rožky, není plán k zahození. Spontánní post na krajanské facebookové skupině se dočkal asi 800 lajků, 500 komentářů a nespočetně sdílení. Děkujeme, že jste nás tenkrát nakopli a přesvědčili.

Dnes jsou konečně zde. Cesta to byla dlouhá a nikdo si nedokáže představit, co to vše obnášelo. Všichni je chtějí, všichni je mají rádi, ale jak je sem dostat ?
Nejjednoduším řešením by bylo, péct je přímo ve Švýcarsku, jenže tahle varianta není možná nejen kvůli technologickým postupům, ale hlavně z finančního hlediska zprovoznit legální pekárnu.
Zkoušelo se péct u místních pekařů. Dali jsme jim recept, zkuste to. Nevyšlo to. Chuť nebyla, jak má být, cena za výrobu jak kdyby byly pozlacené.

Varianta číslo dvě, dovážet je mražené. Ta padla na problematice transportu. Málokterá spediciční firma vlastní vozy s mrazícím zařízením.

A pak to přišlo. Jedna odvážná slečna z našeho týmu, která se pro projekt nadchla, oslovila malou rodinou pekárnu ve východních Čechách. Tam nic takového do té doby nevyráběli. Teda rohlíky pekli, ale ne takové, co se dají vyvážet. Samotné je zajímalo, jak to udělat. Po několikaměsíčním  testování a zkoušení sami vyvinuli pečivo pod heslem “ dopeč doma “. A máme je ! I oni jsou nám svým způsobem vděčni. Na náš popud jsou jediní v České republice, kdo něco takového dělá.

DOPEČ DOMA. Ano to jsou ony, rohlíčky mířící k nám do Švýcarska. Jsme první země, kam se vyváží.
Jsou předpečené, speciálně balené v interním plynu, tudíž nenáročné na skladování a transport.
Jelikož jsou bez konzervantů, jejich trvanlivost je 2 – 3 týdny. Samozřejmě pokud se zamrazí, vydrží o dost déle.

Rohliky ve svycarski

Kolik budou stát ? Kde se dají koupit ? Jak se dopékají ? Já má rád slané moje žena klasické …

Jedno balení rohlíků k dopečení – 4 kusy stojí 3,90 chf.
Jo, jsou drahé oproti Česku nebo Slovensku, ale ony jsou oficiálně importované, je za ně zaplaceno clo, transport, spedice, skladovací prostory, pojištění atd.. My jsme si ty ceny jen tak nenamysleli. S dovozem máme jednak dlouholeté zkušenosti a co nevíme my, vědí vypočítat naši treuhendeři, kteří na to mají školy.

Dají se koupit v Eglisau u dovozce Beckli, v Interlakenu v prodejně Horalka, v St. Gallenu v obchodě Fächli nebo přímo vyzvednout ve skladu v Meinau.
Všechny obchody provozují i onlineshop, objednávka online není problém. Všude bereme i karty.
Postup pro dopečení je jednoduchý. Vybalené pečivo jemně poroste vodou a strčte do trouby na 3 – 5 minut.
Kdo má rád solené, nejdříve polotovar posolí.

Na oficiálním webu ROHLIKY.CH máte možnost kontaktovat a předobjednat si zboží u každé provozovny zvlášť. Také tam najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky. A že jich je !

Bonus na konec.

S rohlíky přišly i jiné typicky české potraviny. Chléb. Žemle. Houskové knedlíky. Plněné knedlíky.
I ty jsou vyráběny ručně, v Čechách u jedné malé rodinné firmy, krájené strojově, díky tomu mají stejnou velikost a gramáž.

Přejeme vám dobrou chuť a prosím, mějte ze začátku trpělivost, když nastanou prvopočáteční nesrovnalosti a chaos. I my to děláme poprvé. Rohlíky jsou zde, radujme se.
Váš tým Rohlíků.

Švýcarská Drbna je mediálním partnerem “ Rohlíků “, díky za sdílení tohohle článku.

Za sdílení děkujeme

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *