poslednice Česká pošta Schweizerische Post

Pošta doručí vaši fotografii jako pohlednici

Nejen v době koronaviru můžete své blízké potěšit něčím osobním. Česká i švýcarská pošta nabízejí možnost poslat online vlastní fotografii, připsat k ní pár řádků a příjemce dostane papírovou pohlednici v příjemné kvalitě. Vyzkoušela jsem obě služby, tak se na to pojďme podívat.

Napište báseň, popřejte k svatbě nebo pošlete svůj obraz jako pohlednici

Co mají obě služby společné:

Česká i švýcarská pošta nabízí vložení vlastní fotografie z galerie v mobilu, nebo ze sdílených úložišť (Google Photos, Dropbox, atp.). S fotkami si můžete pohrát a sestavit je do koláže a doplnit fotkou přímo z kamery na mobilu. Do textu bohužel nelze přidávat barevné smajlíky, jen staré dobré znaky ,-). V obou aplikacích nakonec vidíte své dílo, přední i zadní stranu pohlednice. Do emailu dostanete informaci o tom, kdy byla pohlednice poslána, včetně textu. U obou služeb si také můžete zasílání předplatit a poslat více adresátům najednou. Švýcarská pošta nabízí možnost vytvořit si kredit (Load credit), Česká pošta nabízí „Voucher“, a to až na 10 + 1 pohlednic (neptejte se mě, proč plus jedna.) Cenové rozdíly za pohlednice nejsou velké, pošlete-li pohlednici ze Švýcarska do Česka, bude vás to stát 3,- CHF. Naopak jedna pohlednice opačným směrem vás vyjde na 50,- Kč. Pohlednice přes Českou poštu do Česka vyjde na 15,- Kč.

Jak na to u Schweizerische Post

V Google Play si stáhnete „Post Card Creator“. Po stažení vás aplikace vyzve k přihlášení nebo k registraci. Účet u švýcarské pošty nemám, takže jsem zkusila doporučené zřízení SwissID (tzv. digitální identita, můžete se s ní setkat např. u SBB). Od toho jsem nakonec upustila, protože po vyplnění osobních údajů jsem velmi dlouho čekala na potvrzovací email s šestimístným kódem a stránka na mobilu zatím vypršela. Po třetím pokusu vyplňovat všechny údaje znovu jsem to vzdala a zkusila raději možnost registrovat se jako soukromá osoba. To už šlo rychle.

Plusy a mínusy u Schweizerische Post:

(+) u placených pohlednic si můžete vytvořit i vlastní poštovní známku

(+) jako registrovaná osoba nemusíte pokaždé vypisovat vlastní adresu a zároveň ji ale můžete změnit

(+) od 10 ks výše lze objednat i pohlednice bez adres

(+) pohlednice vypadá spíše jako fotografie, papír je s vysokým leskem a obrázek kvalitní

(-) pohlednice lze posílat pouze přes appku

(-) pohlednici nelze poslat bez registrace

Aplikace pro iPhone zde.
Aplikace pro Android zde.

Jak na to u České pošty

Na stránce pohledniceonline.cz nebo v aplikaci „Pohlednice online“, kterou si stáhnete v Google Play nebo AppStoru. Návod v kolonce „Jak na to“ je tak přehledný, že se o tom nemusím víc rozepisovat. Při placení můžete použít číslo zákaznické karty (tedy podobně jako u švýcarské pošty klientské číslo), Voucher nebo rovnou zaplatit (kartou, převodem). Voucher se vyplatí, pokud máte v úmyslu posílat pohlednic více.

Plusy a mínusy u České pošty:

(+) pohlednice můžete posílat jak z počítače, tak z mobilní appky

(+) můžete udělat foto koláž a pohlednice vypadá jako ta, na které jste zvyklí z českých trafik

(+) můžete zvolit  4 druhy písma, velikost a dokonce i barvu

(+) na výběr jsou různé rámečky (tematicky např. Velikonoce, Vánoce, zima, přání k svatbě, narození dítěte, k Valentýnovi)

(+) můžete se mrknout do archivu zaslaných pohlednic

(+) pohlednice vypadá jako ty, na které jsme zvyklí, papír je matný a fotky v průměrné kvalitě

(+) pošta vám pošle v potvrzovacím emailu vložený obrázek i text s adresou příjemce

(-) mínus může být čas doručení; v časech před koronavirem to byly 1-3 dny, teď čekejte spíše týden

Shrnutí:

Česká pošta mne příjemně překvapila jednoduchostí webové stránky a aplikace v mobilu. Její návod je přehledný a srozumitelný, narozdíl od švýcarské kolegyně. U ní jsem měla dojem, že cílí spíš na firmy, protože víc prostoru věnuje nabídkám zasílání reklam, pozvánek na eventy, konference a vytvoření plakátů.  Pokud vám příliš nesejde na vysoké kvalitě fotky, chcete ušetřit a nespěcháte na doručení, je Česká pošta lepší volba.

Vyzkoušejte, posílejte a napište nám do komentářů, jak vám to jde.

Tohle není žádný reklamní ani sponzorovaný příspěvek. Nám se to prostě jen líbí 🙂

Mohlo by vas zajímat:
Za sdílení děkujeme

1 názor na “Pošta doručí vaši fotografii jako pohlednici”

  1. A v rámci Švýcarska je jedna pohlednice denně zdarma (pokud to už nezrušili). Ráda toho občas využívám, je to rychlé a spolehlivé.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *