jak se pojistit ve Švýcarsku

Jak se správně ve Švýcarsku pojistit?

Švýcarsko je také krásná země, která vybízí k novým výzvám a proto mnoho krajanů příchází nabídnout své zkušenosti a um a pro sebe také nové přijmout.

Když plánujete žít a pracovat ve Švýcarsku určitě se informujte včas o možnostech pojištění. Někdy je těžké se zorientovat ve velkém množství informací o pojištění a o pojišťovnách jako takových a správně se rozhodnout. Zvláště, když se na začátku přidá jazyková bariéra. Ale začátky přináší vždy nové výzvy. Podívejme se na to ve zjednodušeném přehledu.

jana jarolimkova jak se správně pojistit ve Švýcarsku grundversicherung

Zdravotní pojištění je povinné - obligatorisch

Zdravotní pojištění ve Švýcarsku se skládá ze základního tzv. zákonného pojištění (Obligatorische Krankenpflegeversicherung KVG,) a připojištění (Krankenzusatzversicherung), jež kryje zdravotnické služby v širším měřítku, které mohou být nákladné. Například akutní převoz sanitkou do nemocnice nebo letecký transport, vyprošťovací práce, hospitalizaci v nemocnici, fyzioterapie, brýle, gynekologické kontroly, psychologická, psychiatrická vyšetření/terapie, zubní výkon, cestovní pojištění atd.

Kromě pravidelných poplatků za pojištění je potřeba počítat v případě čerpání pojištění z důvodu nemoci s dalšími poplatky (Jahresfranchise se pohybuje volitelně mezi CHF 300.– až 2´500.— pro kalendářní rok, 10% Selbstbehalt u připojištění atd.).

Zajímavé a často žádané pojištění za dobrou cenu je kapitálové pojištění při úmrtí či s následky invalidity při úrazu.

Pojištění vůči třetím osobám a pojištění domácnosti

Další důležité pojištění, které lze jen doporučit je pojištění vůči třetím osobám (Privathaftpflichtversicherung) a pojištění domácnosti (Hausratversicherung). Není to drahá pojistka, platí se jednou ročně a kryje škody až do 10-ti milionů CHF.

Kdo se například obává těžkostí, které se týkají právní problematiky, existují zajímavé nabídky. Je vhodné ověřit si, co vše právní pojištění kryje.

Poradenství je zdarma a lze i přes videohovor

Jak je vidět, je více než dobré zajistit si dostatek informací. Částečnou pomocí je internet, kde lze nalézt mnoho informačních zdrojů, které ale mohou být také nepřesné či zavádějící a především co se týká objemu nepřehledné.

Naprostá většina pojišťoven nabízí poradenství zdarma. Využijte této příležitosti. Seriozní poradce při osobním rozhovoru vytvoří individuální analýzu situace, potřeb a možností jednotlivych osob, či celé rodiny. Vzhledem k aktuálnímu dění s Korona virem poradenství může probíhat přes videohovor v rámci certifikovaného chráněného programu, což odbourává veškeré vzdálenosti a zákazník si může nechat poradit z tepla svého domova.

Neváhejte tedy a nechte si prověřit, jaké nejlepší možnosti se vám nabízí. Dobré pojištění vám ve výsledku ušetří peníze a starosti.

Za sdílení děkujeme

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *