gemeinde Tageskarten konci Svycarsko cestování

Gemeinde Tageskarten končí, ale ze světa nezmizí

Gemeinde Tageskarte – celodenní jízdenka za zvýhodněnou cenu, která umožňuje cestovat po celém Švýcarsku ve všech dopravních prostředcích 2. třídy po 24 hodin.

Jsme Šárka a Bára a na tomto blogu vás provádíme životem ve Švýcarsku. Sledujte nás i na sociálních sítích a budete vždy vědět o něco víc – edukativně na Facebooku, inspirativně na Instagramu a dynamicky na TikToku.

Gemeinde Tageskarten se staly nedílnou součástí našich životů.
Přiznám se, nerada řídím, a proto vždy, když mě čekala jakákoli cesta vzdálená více než 20 kilometrů od domova, okamžitě jsem se rozhodla, že pojedu vlakem. Já totiž strašně ráda jezdím vlakem. Abych mohla cestovat bezstarostně, umožňovala mi to Tageskarta, kterou jsem si online rezervovala na webu města.
Každé město ve Švýcarsku má / mělo na jeden den v měsíci určitý počet těchto zvýhodněných jízdenek za cenu od 40 – 48 franků.

@swissgossiper

Travel in 🇨🇭 24 hours for just 48 francs #svycarsko #schweiz #fyp #tageskarte #gemeindetageskarte #sbb #swisstrain #tiktoktravel #cheaptraveltips #bern #stgallen #svajciarsko #swissgossiper

♬ The Weekend – Radio Edit – Michael Gray

Tageskarty koncem roku 2023 končí

Vrabci o tom štěbetali, noviny o tom psaly, kolegové v práci mě upozorňovali a je to tady. U nás v St.Gallenu si Tageskartu na městském úřadě už nekoupím. St.Gallen ukončil prodej od 1.4.2023.
Při náhodném googlování určitých měst zjišťuji, že někde ještě jsou. A díky svým úžasným sledujícím z Instagramu, kteří se velice aktivně zapojili do pátrání vím, že na spoustě obecních úřadů fyzické jízdenky pro rezidenty ještě jsou, a to do vyprodání zásob nebo do určitého data blížícího se konci kalendářního roku 2023.

Jízdenka, která mě stála 48 franků a zvládla jsem s ní i trasu St.Gallen, Lausanne, Montreux, Vevey a zpět za jeden jediný den. Kdybych měla zaplatit plnou cenu, byl by to výlet cca za 400 franků. Nebo do Bernu k volbám, po cestě na dentální hygienu v Olten a zpět. Vlaky, tramvaje, autobusy, post auto .. Ach, to byly časy.

Nově v aplikaci SBB

Nemá smyl zde teď složitě popisovat, proč a jak se prodej zrušil, nicméně důležitá je informace, že celodenní cenově zvýhodněné jízdenky stále existují a existovat budou.
Podle dostupných zdrojů by se měly vrátit na obecní a městské úřady v roce 2024, ale pouze v digitální podobě, tím pádem vydávané na konkrétní jméno a plně transparentní.


Nyní jsou k dostání v aplikaci SBB. Jelikož mám telefon v češtině, tak aplikace SBB se mnou mluví anglicky a najdu ji jako Saver Day Pass ( Spartageskarte ) za cenu 52 franků. Bohužel nikde není vidět, kolik jich je na konkrétní den k dispozici.
Pokud bych si teď chtěla koupit jednu na cestu za 3 dny, aplikace mi ukazuje cenu 88. Podle mé doměnky jsou ty za 52 už vyprodané a taky se uvádí, že záleží na době na rezervace, mělo by to být opět na kontingenty. 52 franků je cena standardní, držitelé Halbtax / Halb fare zaplatí pouze 39.
I v tomto případě se na zjišťování nových pravidel zapojili ” instagramoví kamarádi “, zkoušeli jsme různá data a došli k závěru, že:
celodenní zvýhodněná jízdenka Tageskate je k nalezení v aplikaci SBB s časovým předstihem cca 1 měsíc za 52 CHF bez Halbtax/Half fare a ” s ” za 44 CHF. S předstihem 2 měsíce za 39 s HB/HF. Čas ukáže, jak se tento nový systém do příštího roku jetě učeše.

Tageskarty i pro turisty

Konec dobrý, všechno dobré. Výhodou těchto slevových jízdenek v aplikaci SBB bude zaručeně možnost koupě i pro turisty, kteří jsou ve Švýcarsku pouze na dovolené, což u těch předchozích nešlo, ty byly pouze pro rezidenty. Stáhněte si aplikaci švýcarských drah, je to jedna z nejlepších aplikací ve Švýcarsku a cestujte. Btw. věděli jste, že mapy v aplikaci SBB vytvořil Čech a pochází z Brna?
Pokud máte více informací a jiné zkušenosti, napište nám do komentáře, na sociálních sítích nebo v některých z našich facebookových skupinách:
Milujeme Švýcarsko
Žijeme ve Švýcarsku
Podnikáme ve Švýcarsku

Šárka

Za sdílení děkujeme