poradna amm cafe med

Bezplatné zdravotnické poradenství a doprovod k lékaři v Amm Café Med

Potřebujete se poradit o svém zdravotním stavu? Užíváte nějaké léky a nejste si jisti, že správně? Nerozumíte dobře příbalovému letáku u vašich léků? Váš lékař navrhuje operaci a vy se chcete ujistit, že je nezbytná?

Nezávislé neziskové sdružení Akademie Menschenmedizin provozuje bezplatné poradenství pro pacienty, jejich příbuzné i zdravotnické pracovníky. Ve třech městech funguje projekt nazvaný „Amm Café Med“, k Curychu, Lucernu a Winterthuru přibude 29. ledna také Basel.

https://www.facebook.com/menschenmedizin/photos/a.595122783892941/2671626829575849/?type=3&theater

Jak Café Med funguje?

Prostě přijdete do jedné z určených kaváren, kde si dáte kávu s lékařem, psychologem nebo sociálním pracovníkem, a proberete své téma. Konzultovat můžete zdravotní potíže, projít si léky, které berete, nebo vám je doporučuje váš lékař, vyptat se na další možnosti léčby, nechat si poradit odborná pracoviště.

V Café Med si můžete si domluvit i doprovod k lékaři

Organizace Akademie Menschenmedizin nabízí také doprovod k lékaři. Na webu www.menschenmedizin.com vyplníte registrační formulář, váš společník se vám sám ozve a domluvíte si schůzku. V dotazníku můžete (ale nemusíte) uvést důvody, proč chcete být doprovázeni – lepší jazykové porozumění, nebo když nedoslýcháte, to, že máte prostě jen obavy z toho, co se můžete dozvědět. Nemusíte se ale spoléhat jen na dotazník, s doprovodem můžete telefonicky předem podrobně probrat, co od jeho podpory očekáváte. Pak už si stačí jen sjednat termín u vašeho lékaře a společně k němu dojít.

Organizace pořádá také kurzy, semináře a oborové přednášky a odborná sympozia, vydává oborové publikace a odborná prohlášení. Má stránku na FB a na YouTube téměř třicet videí, kde jsou zaznamenány přednášky, ale také rozhovory s pacienty a zdravotníky.

Kde najdete amm Café Med

Zürich: Každé 2. a 4. pondělí v měsíci, od 15:00 do 18:00 hodin v bistru Chez Marion , Zähringerplatz 17

Luzern: vždy první pondělí v měsíci, od 15:00 do 18:15 v Melissa´s Kitchen, Hirschengraben 19

Winterthur: jeden čtvrtek v měsíci, od 14:00 do 17:00 hodin, v bistru Dimensione, Neustadtgasse 25

Basel: Od 29. ledna, místo a čas bude upřesněno na webových stránkách

Autorka: Andrea Valentová
Foto a video sociální sítě Akademie Menchenmedizin

Za sdílení děkujeme

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *