Italien sagt danke, Matterhorn, Frank Schwarzenbach

Na hoře Matterhorn září poselství naděje

Vesnice Zermatt začala tento týden nasvěcovat špici hory Matterhorn. Od západu slunce do 23:00 hodin promítá výtvarník Gerry Hofstetter světelné symboly jako znamení naděje a solidarity v době koronaviru.

https://www.instagram.com/p/B-RVIelBViC/

Vesnice tak ukazuje solidaritu se všemi lidmi, kteří v současnosti trpí, a vděčnost všem lidem, kteří pomáhají krizi přežít. To zahrnuje zdravotnický personál, každého, kdo zajišťuje logistiku a zásobování obyvatelstva, jakož i všechny ty, kteří zůstávají doma s úctou a přizpůsobují svou každodenní rutinu a úkoly okolnostem.

https://www.instagram.com/p/B-H5pXjFwFG/

Věděli jste, že: Sedmá nejvyšší hora Alp s výškou 4478 metrů na hranici mezi Švýcarskem a Itálií a má tvar pyramidy. Na jejím úpatí leží  městečko Zermatt. Název je odvozen z dialektu slova „Matte“, což znamená louka, a odkazuje na travnaté údolí rozkládající se pod roklí Gorner. Je to ta část údolí, kde se dnes nachází vesnice Zermatt („zur Matt“ neboli „na louce“). A „Horn“ je populární název pro Matterhorn u místní populace. Obyvatelé na italské straně nedaleké hranice horu nazývají „Monte Cervino“.

Pokud to počasí umožní, můžete světelnou show sledovat až do 19. dubna na zermatt.ch/hope

Zdroj a foto: zermatt.ch, autor fotografie © Frank Schwarzbach

Za sdílení děkujeme

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *