očkování česko Švýcarsko

Česko neuznává švýcarské očkování

EDIT: Švýcarsko uznává české očkování od 1.7.2021

Je 8.června 2021, noviny hlásají jak dobře je na tom Švýcarsko s očkováním, prý nejlépe v Evropě, a my stále potřebujeme do Česka testy. Ikdyž jsme očkovaní.

Dne 7.6.2021 spustilo Švýcarsko dokonce dlouho očekávanou aplikaci Covid Certificate, která sdružuje všechny testy: PCR, antigen, očkování a má hlavně usnadnit život.

Bohužel, Česko nic ze Švýcarska momentálně neuznává, i přesto se, že se očkuje stejnými vakcínami: Pfizer, Moderna. Údajně kvůli falšování.

POZOR PŘI CESTÁCH ZE ŠVÝCARSKA A LICHTENŠTEJNSKA DO ČR. V tomto směru platí jiné podmínky a pravidla pro vstup na české území. Švýcarsko i Lichtenštejnsko jsou i nadále českými úřady označovány jako „červené“ země, tj. s vysokou mírou rizika nákazy, a negativní testy a karanténa jsou i nadále po příjezdu do ČR vyžadovány.Z této povinnosti jsou osvobozeny od 4. 5.2021 ty osoby, které jsou již plnohodnotně očkovány – od 2. dávky vakcíny u nich uplynulo již 14 dnů – a zároveň disponují certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování. Jinými slovy osoby očkované ve Švýcarsku či Lichtenštejnsku nedisponují certifikátem o provedeném očkování od českých úřadů, a tudíž pro ně platí povinnost testování na COVID-19 i absolvování karantény v takovém rozsahu, v jakém ji požadují české úřady: Ministerstvo vnitra ČR a Ministerstvo zdravotnictví ČR

MZVCR

Jaká je cesta pro Čecha ve Švýcarsku letadlem do Prahy? Kolik stojí test na letišti Čecha a kolik cizince?
O tom jsme si povídaly na Instagramu. Sledujte IGTV s autentickými zážitky.

Za sdílení děkujeme