Srovnávač zdravotních pojišťoven Švýcarsko 2020

Během 2 minut si můžete spočítat své měsíční platby zdravotního pojíštění („Prämien”), dozvědět se, kde by se dalo ušetřit a obdržet nezávaznou nabídku.

Mějte na paměti, že zdravotní pojištění ve Švýcarsku je povinné – obligatorisch – pro všechny, kteří mají povolení k pobytu a k práci delší než 90 dní v roce. Za zdravotní pojištění si zodpovídá každý sám, sám si jej musí uzavřít a sám platit. Zdravotní pojištění není strháváno z platu, nemá nic společného s výškou vaší výplaty a nehradí ji v 99% váš zaměstnavatel.

K základnímu pojištění („Grundversicherung”) si můžete přidat připojištění („Zusatzversicherung”).

„Franchise” je roční částka, do které si musíte platit sami lékařská ošetření a léky. Nad tento limit nastupuje úhrada od pojišťovny. Obecně se dá říct, že čím vyšší Franchise, tím menší platíte měsíční částku pojištění (Prämien).

Dospělí a děti jsou pojištěni individuálně. Pojištění hradí dávky v nemoci, v případě úrazu, mateřství, ambulantní i stacionární ošetření (celodenní pobyt pacienta ve zdravotnickém zařízení) a hradí také léky předepsané lékařem. Ošetření u zubaře není z pojištění hrazeno. Pobyt v nemocnici delší než 1 den se hradí zvlášť.

A teď, jak na to?

Pokud smlouvu ještě nemáte, ponechte ve formuláři první možnost „Aktuelle Krankenkassen”. Pokud už smlouvu se zdravotní pojišťovnou máte, vyberte tu svoji. Pak zadejte správně směrovací číslo svého bydliště a váš věk.

Výběr ve 3 krocích

zdravotní pojištěni krok 1 srovnavac
Krok 1
zdravotní pojištěni krok 2
Krok 2
vyber zdravotní pojišťovny
Krok 3

Částka, která se měsíčně platí, se odvíjí od několika faktorů:

  • věk
  • pohlaví
  • bydliště ( kanton )
  • prošlé choroby
  • různá připojištění: výjezd sanitky, ošetření v zahraničí, zuby, výška roční spoluúčasti ( Franchise ), pojištění základní, privátní, poloprivátní
  • za děti do 18 let platí zdravotní pojištění rodiče
  • při základním pojištění a pobytu v nemocnici neexistuje služba ” zaplatím si nadstandart, když zrovna potřebuji ” jako je to běžné v ČR
  • dejte si pozor, na jak dlouho smlouvu uzavřete, je složité od smlouvy odstoupit a pojišťovnu změnit
  • požádat o změnu zdravotní pojišťovny lze v období říjen ( oktober ) – prosinec ( dezember ) každého kalendářního roku

Ozvěte se

Pokud si nevíte s něčím rady, ozvěte se ... chápeme jazykovou bariéru a neznalost systému.